Telefon: +420 572 501 497
Sleduj nás:

Umíte správně používat Facebook?

Facebook už dávno není sociální sítí pro studenty. Využívá ho už více než 1 miliarda lidí po celém světě a z Facebooku se pro mnohé stala domovská stránka. Facebook již není jen o přátelství a hrách, ale také o firemních stránkách, reklamách a kvalitím marketingu. Umíte tedy Facebook využívat tak, abyste získali nové fanoušky a zákazníky?

Musíte zaujmout

Pokud ještě nemáte stránku na Facebooku, začněte tím, že si ji založíte. Do názvu dejte skutečně jen název firmy, v budoucnu by se těžko měnil. Přidejte profilovou a úvodní fotku, které se budou líbit. Vytvořte první příspěvek, aby lidé viděli, že stránka bude aktualizovaná a poté ji nezapomeňte sdílet se svými přáteli a dát To se mi líbí. A to je jen začátek.

Správným zacílením reklam můžete brzy získat nové fanoušky. Zaměřte se pouze na lidi, které chcete oslovit – reklamu můžete cílit podle věku, zájmu, místa, pohlaví, pracoviště, vzdělání, apod.

Nezapomeňte alespoň jednou týdně přidat příspěvěk, aby šla z vaší strany vidět pro fanoušky aktivita. Přidávejte exkluzivní novinky, zajímavé fotografie a ptejte se na relevantní otázky svých fanoušků. Ty nejlepší příspěvky můžete připnout na začátek stránky anebo je propagovat.

Reklamy na Facebooku fungují jinak

Facebook není vyhledávač, to si pamatujte. Lidé si na Facebook chodí odpočinout, zahrát si hry, psát si s přáteli, komentovat a přidávat fotografie, sdílet statusy a „lajkovat“ stránky. Nehledají produkty, které by si mohli koupit. Musíte z toho tedy vycházet a nabídnout své reklamy efektivně k této skutečnosti.

Zkuste tedy s fanoušky komunikovat, sdílet zajímavé informace a poutavé fotografie. Oni se vám odmění interakcí, kterou mohou vidět jejich přátelé, které vaše stránka zaujme a navštíví ji. Čím více To se mi líbí, tím větší návštěvnost vašich stránek.

Jak se můžete propagovat

Základním místem pro propagaci je na Facebooku pravý panel, ve kterém najdete několik inzerátů. Tam můžete propagovat svoji stránku na Facebooku, nebo webovou stránku. Dostatečně velký prostor s velkým obrázkem a místem na krátký text zajištují, že vaše reklama bude viditelná a přehledná.

Pomocí tzv. Sponzorovaných příspěvků pak můžete propagovat svoji stránku na Facebooku. Samotnou reklamu však upravit nemůžete, neboť se jedná o odkaz na vaši stránku, takže její název i text pochází přímo z ní. Navíc tento druh reklamy vypadá daleko více osobně, jelikož vypadá jako doporučení od přítele.

Sponzorované příběhy taktéž umožňují vytvořit reklamu na vaši stránku, můžete k nim ale přidat text a vytvořit tak reklamu s aktuálními informacemi a samozřejmě s tlačítkem To se mi líbí.

Facebook také nabízí reklamy pro mobilní telefony, které se zobrazí v jeho aplikacích.

Samozřejmostí je propagace příspěvků stránky, takže můžete nechat propagovat vaše nejlepší statusy, fotografie, nová videa, nebo pozvánku na blížící se událost.

Facebook určitě nepodceňujte

Reklamy na Facebooku vám umožňují zvyšovat počet vašich fanoušků, se kterými můžete následně komunikovat a nabízet jim své služby prostřednictvím příspěvků. Vaše stránka zároveň lidem ukazuje stav vaší firmy a přístup k lidem. Nebojte se Facebook používat a propagovat své podnikání, může vám totiž výrazně pomoci.


Líbí se vám možnost propagace na Facebooku, ale nevíte jak na ni? Neváhejte nás kontaktovat pro více informací a naši odbornou pomoc.

Chcete mít také nový web? Napište nám

Kontakt
  • Adresa: MACHIN.CZ s.r.o.
    Tyršovo nám. 440
    686 01 Uherské Hradiště
  • Telefon: +420 572 501 497
  • Email: machin@machin.cz
Napište nám

Najdete nás na Facebooku

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím